WYSTAWY


Wernisaż za nami

7 grudnia w Galerii Nowej w Szpitalu Jerozolimskim odbył się wernisaż wystawy „Sandhof-Piaski. Od wsi do dzielnicy Malborka”. Goście zaczęli pojawiać się już kilkanaście minut przed oficjalnym otwarciem. O 17.00 otwarcie zainicjowała pani Jolanta Leszczyńska.

Słowo wstępne wygłosiła Dyrektor Archiwum Państwowego w Elblągu z siedzibą w Malborku pani Małgorzata Janusz, naświetlając ideę wystawy a zarazem naszej współpracy. Następnie głos oddano naszemu prezesowi – Michałowi Falkowskiemu, który pokrótce scharakteryzował przygotowania do wystawy. Stronę merytoryczną przedstawił pracownik archiwum – Tomasz Kukowski.

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z frekwencji. W czasie otwarcia można było otrzymać okolicznościową broszurę zawierającą rys historyczny dzielnicy Piaski. Broszurki rozeszły się jak świeże bułeczki. Miło było popatrzeć, jak zwiedzający z zainteresowaniem i w skupieniu zagłębiali się w wystawę plansza po planszy.

Wypada podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania wystawy. Przede wszystkim pracownikom archiwum, którzy pomiędzy wykonywaniem swoich obowiązków wyszukiwali dokumenty w dostępnych zasobach archiwalnych. Podziękowania należą się również:
- Starostwu Powiatowemu w Malborku za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia,
- MiejskiemuDomowi Kultury za udostępnienie sali wystawowej oraz antyram,
- BernardowiJesionowskiemu, Stanisławowi Napiórkowskiemu oraz Hansowi Dziedzicowi za udostępnienie fotografii i pocztówek z prywatnych kolekcji,
- drukarni Korel-Graf za pomoc przy przygotowaniu do wydruku broszury i plansz.

Wystawa będzie czynna w dni powszednie od 8 do 29 grudnia 2011 r.,
w godz. od 11.00 do 17.00 (w środy do 18.00).Fotorelacja z wernisażu:
stat4u